.
 

מניקה ? מתלבטת לגבי יעוץ שינה?

אני פוגשת המון אימהות מניקות שנרתעות מיעוץ שינה ועוברות לילות לא פשוטים והכל בגלל החשש שהיועצת תגיע ותטלטל את עולמם עם שינויים דרסטיים וההנקה שחשובה להן נורא תפגע ואולי תכחד.

 

לפני הכל אני רוצה לספר לך קצת עלי.

 

את הילדים שלי אני מניקה עד שהם מחליטים להפסיק לבד. הגדול הפסיק לינוק בעצמו בגיל 1.8 שנים, והקטנה כרגע בת 1.8 שנים ויונקת ולא מראה סימנים של הפסקה (מקווה שגם הקטנה תפסיק ביוזמתה). אבל מעבר לחשיבות של הענקה לילדים שלי את האוכל הטבעי ביותר בטבע חשוב לי לדאוג להם גם לאיכות חיים של שינה איכותית וטובה , שכן זו חשובה למערכת החיסונית שלהם ולהתפתחות במיוחד בגילאים צעירים.

 

אז מה בעצם קורה ביעוץ שינה ומה אני כיועצת עושה?

 

אז לפני שנתרכז במה חשוב לעשות...אספר לכן מה אני לא עושה.

 

אני לא משנה למשפחתך את סגנון החיים! אתם יכולים לבחור לינה משותפת או לינה בחדרים נפרדים, שהילד ישן במיטה מתחברת או בחדר נפרד זה סגנון החיים שלכם שלא משפיע על התהליך.

אני לא מבקשת ממך  להימנע מהנקה לפני השינה, או בלילה, לא תצטרכי לשאוב חלב ולא לתת תמ"ל לסוגיו. תוכלי להמשיך להניק ועדיין לשפר את איכות השינה.

 

מה קורה בעצם בתהליך של שינה והרדמות

 

תינוק שנרדם תוך כדי הנקה או ישר אחרי ההנקה מקשר את האוכל לדרך הרדמות, השינה מורכבת ממחזוריות ולכן כשמתעורר לאחר מחזור שינה או כמה, מצפה לחזור לישון אותה הדרך שנרדם בתחילת הלילה  ,הנקה/אכילה (להרחבה יש מאמר שלם בנושא) ולכן הדבר הראשון שנעשה הוא להוסיף פעילות קצרה בין האוכל לשינה.

 

פעילות קצרה של מספר דקות שתעשה הפרדה בין אוכל לשינה. הפעילות מוכרת לך בשם "טקס שינה". והיא באה לעשות את אותה הפרדה בין ההנקה לשינה, ולהוריד הילוך ולעזור לקטנים להיכנס לשינה.

את בטח אומרת לעצמך .."את זה שמעתי","טוב נו אז בטח היא תגיד להשאיר בחדר ולהיכנס כל רגע או לתת לו לבכות קצת?". ממש לא!

 

הקטנים שלנו הם האוצרות שלנו ונעשה הכל לטובתם ולמענם הדבר שהכי היה לי חשוב כשלימדתי את בכורי לישון שלא אצטרך להניח אותו במיטה לבכות, העדפתי  לקום כל שעה בלילה והעיקר שלא אצטרך לעזוב אותו במיטה לבכות ולהירדם בבכי. (הבן שלי התעורר כל מחזור שינה כל 40 דקות) .

 

בואי נודה בזה אם נתעורר הרבה בלילה לא אנחנו ולא הקטנים מצליחים לישון שינה טובה ואיכותית וזה משפיע על התפקוד של כולם.

 

לכן בחרתי בדרך שבה יש מענה תמידי ומידי לבכי, והמוטו שלי הוא "ילד בוכה רק בידים!" לרגע אחד לא התעלמתי מהקשיים של הקטן שלי. וכך אני גם מלווה משפחות היום.

 

באחת ההרצאות שלי פגשתי 8 אימהות עייפות ומותשות שבאו לרכוש כלים איך לעשות שינוי, משיחה איתן עלה של 6 מהן התינוק נפל מהידיים בלילה!

 

הן אוהבות את הקטנים ויעשו הכל בשבילם אבל במצב שהגוף ללא שינה איכותית קורים דברים שאין לנו שליטה עליהם כי גם לנו יש סף מסוים.

 

אז אם אתן עייפות ומותשות ומרגישות שאתן רוצות לשפר את איכות השינה בבית ולעזור לכן לישון טוב יותר ולקטנים להירדם ביותר קלות גם ביום וגם בלילה זה אפשרי. וזה הרבה יותר פשוט ממה שניראה לך.


נכון מגון השיטות וגדול ומגון היועצות עצום וזה פלוס בשבילך. תוכלי לנצל את זה לטובתך..

 

שבי ותחשבי מה הדברים שחשובים לך, עקרונות שאת לא רוצה לשנות, האם את רוצה הדרכה חד פעמית, או שאת צריכה ליווי לכל אורך הדרך , אם את רוצה להמשיך להניק או להפסיק, אם את רוצה להעביר חדר או לא ועוד ומה היחס שלך לתינוק בוכה והתגובה בתהליך.

 

סיימת להכין רשימה, תתחילי להתקשר ליועצות ולדבר איתן ולהבין מה ההלך רוח שלהן, יש יועצות מאותה שיטה שעובדות בדרכים שונות כי כל אחת מגיעה מעולם שונה. חשוב שתתחברי ליועצות ותרגישי איתה בנוח במיוחד אם את רוצה ליווי לכל אורך הדרך.

 

תזכרי שמי שקובע בסופו של דבר זו את! את האמא!

היועצת באה לתת לך הדרכה מקצועית ולעזור לך לשפר את איכות השינה לפי הסגנון החיים שבחרת.

 

אז בין אם התינוק שלך נרדם בהנקה/ידיים/רכב/עגלה/כדור (הרשימה עוד ארוכה) ומתעורר בלילה למוצץ/הנקה/בקבוק ועוד... תדעי שאפשר לשנות בלי להשתנות.

שיהיה בהצלחה

מוזמנת להתקשר אלי 

יקירה גז יועצת שינה תומכת הנקה

052-3679170