.
 

הילד נכנס למסגרת היום איך זה ישפיע על השינה אם בכלל?

צהריים טובים, איך עובר עליכם היום?

אם זו פעם ראשונה שאתם מכניסים למסגרת , היום היה יום קצר של הסתגלות, אבל ההסתגלות הגדולה ביותר היא לכם ההורים, הפרידה אולי קשה לכם, אבל אני בטוחה שבחרתם מסגרת טובה שאתם סומכים על הצוות , אז תתנו להם הזדמנות , גם הם מתרגשים עם כל הילדים החדשים שמגיעים.

גם אם ילדכם חזר למסגרת מוכרת, או שזו לא פעם ראשונה שלו במסגרת יכולות להיות השפעות וגם הוא יכול להתקשות. טבעי ביותר.

אז איך בעצם הכניסה למסגרת יכולה להשפיע על הרגלי השינה של ילדכם?

נתחיל עם השבוע הראשון של ההתאקלמות. זה בסדר אם לא ישנו במהלך היום בגן, יש ילדים שלוקח להם זמן להרגיש בנוח ולהרדם. הרדמות זו פרידה ובטחון באנשים שסביבך ולא לכל הילדים זה קל, יש כאלו שלוקח להם יותר זמן.

בגן יש המון גירויים , ולכן רוב הסיכויים שילדכם יהיה עיף יותר, לכן השכיבו אותו לישון בימים הקרובים בשעה מוקדמת מהשעה שרגיל. לאט לאט ילדכם יכנס לתלמ ולשיגרה ויחזרו לשעה הרגילה שלו.

בלילות הקרובים יש אפשרות שילדכם יקום יותר בלילה ולפרקי זמן ארוכים יותר, גם אם נרדם עצמאית וישן רצוף, וזאת בשביל לנסות לבלות אתכם יותר להשלים שעות יחד. לכן הקפידו כפליים על ההרגלים ואל תכנסו ללחץ אם מתעורר פתאום. זה טבעי, שמרו על ההרגלים שהיו בביתכם לפני הכניסה לגן.

לילדים שלא יודעים להרדם עצמאית ולא היו במסגרת קודמת , הכניסה למסגרת תעזור להם בכך שיהיה להם סדר יום מובנה וברור, אבל, מי שלא ידע להרדם עצמאית לא ידע גם עכשיו פתאום.

אם היה לכם בעיות שינה עד עכשיו, הסיכוי שיסתדרו מאליהם קטנות מאוד ואף ההסתברות הגדולה שהמצב יחמיר ותווצר רגרסיה.

מצד שני אם ילדכם יודע להרדם בקלות ועצמאית בבית זה יקל עליו משמעותית בהרדמות בגן.

ילדים נוטים להתנהג אחרת עם כל מבוגר שמטפל בהם, בודאי הבחנתם בזה בהתנהגות מול כל אחד מההורים, תמיד יש הורה אחד שהילד מצליח להשפיע יותר, באותה מידה הילד יודע שבגן יש התנהלות מסוימת ובבית התנהלות אחרת. אם לא תבצעו שיינוי בהתנהלות שלכם בהרדמות ובשינה בבית דברים לא ישתנו.

בשבוע הקרוב אני לא ממליצה להתחיל תהליך למידה כלשהו עם הילד, כניסה למסגרת זה שינוי דרסטי מספיק ולכן לא מוסיפים שינויים נוספים.

אז זכרו השרו על ילדכם בטחון, שמרו על ההרגלים הקימים ואל תלחצו אם יש פתאום רגרסיה, זה טבעי. במידה וילדכם מתקשה להרדם בבית והלילות שלכם לא מספקים אתכם, השבוע זה לא הזמן לבצע שינוים ורוב הסיכויים שהשינוי לא יגיע מעצמו, עוד שבוע תאכלו להתחיל בשינויים ולשפר את איכות השינה שכל כולם.

מוזמנים לדבר איתי ולהתיעץ בכל שאלה

התאקלמות קלה ושנת לימודים פוריהומהנה

יקירה גז יועצת שינה תומכת הנקה.

Featured Posts
בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square