.
 

טיפ ללימוד לקיחת מוצץ בלילה


לפני שבועים פירסמתי כתבה איך ללמד את הקטנטנים לקחת מוצץ עצמאית. ועכשיו אני מקבלת המון שאלות בפרטי שאמהות לא מצליחות ליישם.

3 דגשים שיעשו את ההבדל:

ילד במצב בכי לא נמצא במקום שיכול ללמוד ולתרגל.

יוצאים מנקודת הנחה שמוצץ הוא עזרה לילד להרדמות ולא להרגעות.

תאמינו בילד שלכם וביכולות שלו.

הרבה הורים מתפתים להכניס את המוצץ לפה ולסיים את ההתעוררות הזו ב-20 שניות, אבל עדיין להמשיך להתעורר עד 10 פעמים בלילה (כן, כל מחזור שינה).

מצד שני,

יש את האופציה שבמשך שבועים שלושה כל התעוררות תהיה ארוכה יותר, יכול להגיע ל-10 דקות התעוררות, אבל מספר היקיצות מתקצר מלילה ללילה והילד בסופו של דבר לא קם בכלל על מנת שתיתנו לו מוצץ, אלא לוקח עצמאית.

אז מה בעצם עושים?

אנחנו לא מרגיעים את הבכי עם מוצץ! אנחנו מחבקים את הילד ומרגיעים עם מגע, אם צריך מוציאים מהמיטה ומרימים ומחבקים, עוזרים לילד להרגע, ברגע שהילד רגוע, אפשר להתפנות ללימוד לקיחת המוצץ לפי השלבים שפירטתי.

הרבה פעמים הורים לא שמים לב שאוטומטית נותנים את המוצץ בהמון סיטואציות של בכי ביומיום ומתעלמים מהסיבה שבגללה הילד בוכה לדוגמא במצבים שהילד נפל או קיבל מכה, מכניסים מוצץ לפה. גם אם עייף או לא טוב לו , ישר מכניסים מוצץ, רעב קח מוצץ בנתיים.

המוצץ יכול להקל על הילד בהמון סיטואציות אבל אל תשכחו שלחיבוק שלכם אין תחליף, וככל שתשתמשו בו יותר הבטחון של הילד יגדל מהצומת לב שלכם, זה גם יעזור לו בעתיד בגיל מאוחר כשתבקשו ממנו לוותר על המוצץ, כי ידע להירגע בדרכים אחרות.

יש לכם עוד שאלות? מוזמנים לשאול ואענה בשמחה :)

יקירה גז יועצת שינה תומכת בהנקה.

Featured Posts
בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square